Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yasin Ersoy, 

Web Yazılım Uzmanı

Web Yazılım Uzmanı Yasin Ersoy inploid.com'da 0 soru sordu, 23 soru yanıtladı ve 18 takipçisi var.

Eylül 2014

Yasin ErsoySelim kişisini takip etmeye başladı

Selim, Üniversite Öğrencisi, @elifevcim

Hayallerinin peşinden koşmayı seven biri √

Ocak 2014

Yasin Ersoy bir yanıt verdi.

En kolay hazırlanabilecek, şablon/hazır website önerebilir misiniz?

Cani bir yorum gibi gelebilir ama kolaya kaçma, sıfırdan kodla derim. Bilmiyorsan da internette bir sürü kaynak var. Çok kolay öğrenirsin.
Ocak 2014

Yasin Ersoy bir yanıt verdi.

Bir web sitesindeki resimler neden yavaş açılır? Hızlı açılması için nasıl bir sunucu kullanmalıyız?

Resimlerin kb cinsinden boyutları hakkında bilgi verebilirsen iyi olur aslında.
Aralık 2013

Yasin Ersoy bir yanıt verdi.

Wordpress kullanarak bir sosyal ağ oluşturmak mümkün mü?

Senin için araştırıp buldum bunu : ) wordpress temaları ile neler yapılabileceğinin en güzel örneği wordpress.org/themes/p2
Aralık 2013

Yasin Ersoy bir yanıt verdi.

Güvenli satın alma sayfaları nasıl kodlanır?

Zaten 3D sanal poslar zorunlu hale geldi. Çoğu banka est.com.tr ile anlaşmalı çalışıyor. Orasıyla iletişime geçersen sana test hesabı verirler. Aynı zamanda da dökümanlar ve hazır kod örnekleri de yolluyorlar. Test sürecini bitirdikten sonra anlaşmalı bankalardan birine gidip gerçek sanal pos hesabı alıyorsun. Tabi bunun için işletme kurmak zorundasın. Başladığın zaman çok kolay olduğunu göreceksin zaten. Hemen hemen her dile destek veriyorlar.
Aralık 2013

Yasin Ersoy bir yanıt verdi.

Herhangi bir sistem otomasyonunun masaüstü uygulama olarak yapılması isteniyor. Çalışma ortamı ise Java+MySQL. Hangi adımlarla iş sürdürülmelidir? Bu tarz çalışmalar için en iyi kaynak nedir?

İşletim sistemi yada donanımlarla etkileşimi olmayacaksa boşuna masaüstü kasmana gerek yok derim. Localde yada webde çalışan bir uygulama da yapılabilir. ASP.NET ya da PHP ile gayet güzel olur. Hatta mobilden bile yönetilebilir bir arayüz yaparsan daha kolay ticareti yapılabilir. Bu sadece bir tavsiye, cevap olarak değerlendirmeyebilirsin : )
Aralık 2013

Yasin ErsoyMurat Öztürk kişisini takip etmeye başladı

Murat Öztürk, Web Yazılım Uzmanı, @samyeli80

Kasım 2013

Yasin Ersoy bir yanıta alt yorum yaptı

Tabi ki yazilimcinin söylediklerini yerine getirir. Yapay zeka bile olsa sonuç aynıdır. Bir sistem kendi başına karar veremez. Böyle bir soru sorabilecegini tahmin etmemistim bu yüzden ilk yanıtım alakasız oldu.
Eğer çok komplike bir olayı yoksa random fonksiyonları bile kafidir. Genelde şans oyunları komplike olmaz ama aklındakini bilmeden sazanlama atlamak da istemedim.
Kasım 2013

Yasin Ersoy bir yanıt verdi.

Şans oyunu programları gerçekten şansa mı dayalıdır yoksa daha önceden matematiksel olasılık dikkate alınarak programlanmış ve bulundurduğu yazılımın içeriğini %100 ekrana yansıtan yazılımlar mıdır?

Eğer çok komplike bir olayı yoksa random fonksiyonları bile kafidir. Genelde şans oyunları komplike olmaz ama aklındakini bilmeden sazanlama atlamak da istemedim.
Nisan 2013

Yasin Ersoy  bu yazıyı beğendi:

Özgüveni Arttırma Yolları

Kendine güvenmek, başarının en önemli faktörlerinden birisi. İşte David J. Schwartz'ın Büyük Düşünmenin Büyüsü kitabında bahsettiği, kendine güveni arttırma yolları:
  • Ön sıralara oturun. Konferanslarda, seminerlerde, yada sınıflarda en hızlı dolan yerler arka sıralardır. Ön sıralarda oturan insanlar göze çarpmaktan korkmayanlardır. Kendinize daha fazla güvenmek istiyorsanız, gibi yerlerde ön sıralara oturun.
  • Düşüncelerinizi ifade edin. Düşündüklerini ifade etmekten korkan bir çok zeki ve yetenekli insan var. Saçma bir şey söylemekten yada aptal görünmekten korkuyorlar. Ne zaman bir şey söylemek istediğinizde susarsanız, içinize kendinize güveninizi öldüren bir zehir damlatırsınız. Ve ne kadar çok konuşursanız, o kadar çok kendinize güvenirsiniz. Böylece her defasında konuşmak kolaylaşır. Katıldığınız her ortamda düşüncelerinizi ifade etmek için kendinize kural koyun. Kendiliğinizden konuşun, size bir şeyler sorulmasını beklemeyin. En önemlisi, hiç bir zaman düşüncelerini son ifade eden olmayın.
  • Göz teması kurun. Konuşurken birinin gözlerinin içine bakmamak "Ben senden daha zayıfım." mesajı verir. Eğer konuştuğunuz kişiyle göz teması kurabilirseniz kendinize olan güveninizi göstermiş olursunuz.
  • Güvenle yürüyün. Psikologlara göre ağır ve cansız yürüyüşler, insanın kendine olan negatif düşüncelerinin göstergesidir. Omuzlarınızı her zaman geniş ve başınızı dik tutun. Ağır adımlardan kaçının.
  • Gülümseme alışkanlığı edinin. Durum her ne olursa olsun gülümsemek kendine güvenin en büyük göstergesidir. Gülümseme korkuyu yener, kaygıyı azaltır ve moral bozukluklarını ortadan kaldırır.
Kişisel Gelişim
Nisan 2013

Yasin ErsoyUnluckypod kişisini takip etmeye başladı

Unluckypod, Serbest Meslek, @unluckypod

Nisan 2013

Yasin Ersoy bir yanıt verdi.

HTML ve CSS bilgilerim yeterli düzeyde değil. Hem HTML ve CSS'e hem de ihtiyacım olacak diğer web geliştirme teknolojilerine tam hakimiyet nasıl sağlarım?

Zaten gerekli cevaplar verilmiş. Bir de sana öğrenmeyi hızlandıracak bir yöntem söyleyeyim. Google Chrome'da F12'ye basarak anlık olarak sitende CSS değişiklikleri yapabilirsin.
Nisan 2013

Yasin Ersoy bu yanıtı beğendi:

Dinamik site oluşturmak için wordpress'emi yoksa direk php programlamaya mı yönelmeliyim?

Hazır sistemler programlamanın önüne geçmiş görülebilir ama programlama özgün bişeydir. tekdir herzaman diğerlerinin önündedir.
Nisan 2013

Yasin Ersoy bir yanıt verdi.

Geniş kapsamlı bir site yaptırmak isterseniz, web tasarım firmasına mı yaptırırsınız yoksa kendi ekibinizi mi kurarsınız?

Maliyet sıkıntısı varsa firmaya yaptırmak en mantıklısı. maaş sigorta yol yemek ve çıkabilecek extra masraflar daha maliyetli olacaktır. ama stabil ve müdahale edilebilir bir proje için tabi ki ekip kurmak en idealidir.
Nisan 2013

Yasin Ersoy bir yanıt verdi.

Nisan 2013

Yasin Ersoy bir yanıt verdi.

Büyük veritabanına sahip bir web uygulaması için performans açısından MySQL ve MSSQL'den hangisini tercih etmeliyim?

Eğer başka alternatifin varsa PostgreSQL tavsiye ederim. Ama seçeneklerin bunlarla kısıtlıysa tabi ki MySQL :)
Şubat 2013

Yasin Ersoy bu yanıtı beğendi:

Foursquare kullanmanın dezavantajları nelerdir?

Sürekli bir listedeki insanlarla yarış halinde olmak olabilir. Tercihen çok önemli kişilerin kişi listesine eklenmesi olabilir. Ayrıca foursquare yerine benim tercihim Android ve Windows Phone lar için WhoNear . Gayet sade ve eğlenceli rozetleri var .
whonear.me
Daha Fazla