Bilmek istediğin her şeye ulaş
Temmuz 2014

Yavuz Arslan

Ücretli mail servislerinden hangisini seçmeli?

Merhaba,
Mail servisleri derken tam olarak sorunuzu anlamış değilim ama bahsettiğiniz konu toplu mail gönderme programları yada siteleri ise en iyi önerim emarsys.com/tr emarsys firması çok geniş bir sistem üretmiş olup istediğiniz her alanda işlerinizi kolaylıkla halledecektir.
 • 1 Yanıt
Aralık 2013

Yavuz Arslan

Psikozun tekrarlama olasılığı nedir?

Oldukça yüksek. Psikozlu bireyler minumum hasarla yaşamlarını devam ettirmeyi öğrenmelidir.
 • 1 Yanıt
Mayıs 2013

Yavuz Arslan

İslamiyette kaç tarikat vardır?

Melamilik, Yesevilik, Sühreverdiyye, Çiştiyye, Şazeliye, Bedeviyye, Celvettiye, Mevlevilik, Bektasilik, Bayramilik(ilk Türk tarikati), Naksibendilik, Halveti tarikati,Rifaiyye, Geylaniler, Cerrahiler, Kadirriye, Desukkiye, Çiçtiyye, Kübreviyye bu kadarının adını biliyorum ve ehli sünnet (bir çoğu)olan tabi...
 • 2 Yanıt
Mayıs 2013

Yavuz Arslan

İslamiyette kaç mezhep vardır?

Günümüzdeki Fıkhi mezhepler
1-Hanefî
2-Şâfiî
3-Mâlikî
4-Hanbelî

İtikâdî mezhepler1-Selefîler
2-Maturidîler
3-Eşarîler

Bunlar günümüze kadar ulaşmış mezheplerdir. Başka mezhepler ulaşamamıştır sadece tarihte kalmışlardır.
 • 2 Yanıt
Mayıs 2013

Yavuz Arslan

Quup.com ileride yaygınlaşabilir mi?

Hani herhangi birşeyin sırasına girersin, şark kurnazı, güleryüzlü bitirim adamlar, abim ablam diye yanaşır ya yanına, kaşlagöz arasında kaynak yaparlar ya sıraya onlara benzetiyorum bu tip işleri.

Adamlar facebook, twitter, friendfeed, google+ iki tur atmış, onun headerı, bunun footer'ı, derken ortaya karışık birşey çıkarmışlar ama tokuz be canım.
 • 1 Yanıt
Mayıs 2013

Yavuz Arslan

Bazı yabancı siteler .de .ru gibi uzantıya sahip Türkiye'de neden .tr yok da .com.tr .net.tr filan gibi uzantılar var?

Türkiye'de .tr uzantılı domain var. Fakat Türkiye .tr uzantısının kullanımını kişilere ya da kurumlara açmıyor. Bu alınmış bir karardır. Mutlaka kararı alanların kendilerine göre sebepleri vardır. Fakat bu durumu 600.000 nüfuzlu Lüksemburg ile karşılaştırmak bunu ülkenin vizyonu ya da teknolojik alt yapısı ile bağdaştırmak mantıklı değildir. nic.tr Türkiye'deki tr uzantısı için bir örnektir.
 • 2 Yanıt
Mayıs 2013

Yavuz Arslan

Saçlarımız uzuyor da neden kaşlarımız uzamıyor?

Saçlarımız ve kıllarımız, “keratin” adı verilen bir proteinle dolu olan ölü hücrelerden oluşurlar. Derinin hemen altında bulunan köklerine de, “folikül” adı verilir. Vücudumuzda çeşitli bölgelerde bulunan kılların boyları, genetik olarak programlanmıştır. Bu nedenle hepsi, belirli bir uzunluğa kadar uzarlar ve bu, son uzunluğa eriştikten sonra da periyodik olarak dökülürler. Ancak yaş etkisiyle, saç ve kıl köklerinin bu programlı büyümesinde bozulmalar görülebilir. Yaşlılarda kaşların normalden daha uzun olması, bu nedenledir.
 • 3 Yanıt
Nisan 2013

Yavuz Arslan

Blog servisleri arasında en iyi olanı hangisidir?

İstisnasız; "Wordpress".
 • 1 Yanıt
Nisan 2013

Yavuz Arslan

Mail servisleri arasında en iyi olanı hangisidir?

Olaya biraz kurumsal yaklaşırsak, şirketler kendi alan adları üzerinden mail servisi almak isterler. Hosting hizmetleri ile birlikte webmail hizmeti gelir ve genelde webmail hizmetlerinden giden mailler spam klasörüne düştüğü için de, büyük sıkıntı yaşarlar. Kendi alan adınızı kullanmak suretiyle, mail servisleri arasındaki en iyiler benim gözümde;
 1. Gmail : Ücretlidir, ancak mükemmel bir takvim uygulaması ile şirketler için mükemmel bir sistemdir. google.com/intl/tr/enterprise/apps/business/products.html?ut...
 2. Mynet : Tamamiyle ücretsizdir, arada ufak tefek aksaklıkları da olsa kaliteli bir hizmet alırsınız. hs.email.mynet.com
 3. Outlook : 5 kullanıcıya kadar ücretsiz, üzeri ücretlidir. Arka arkaya mail göndermeye çalışırsanız ki özellikle bunu yazdığınız bir programa entegre ederseniz (otomatik mail gönderen) mailleriniz için sürekli yetkilendirme yapmanız gerekecektir. domains.live.com da daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.
 • 10 Yanıt
Daha fazla göster