Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yeşim Yaprak, 

Öğrenci

Öğrenci Yeşim Yaprak inploid.com'da 0 soru sordu, 4 soru yanıtladı ve 10 takipçisi var.

Şubat 2015

Yeşim Yaprak bir yanıt verdi.

Ocak 2015

Yeşim Yaprak bir yanıt verdi.

İmkansız herkese göre imkansız mıdır yoksa göreceli midir?

Bence göreceli çaba ile insanın yapamayacağı şey yok zor vardır ama imkansız bir şey yok
Ocak 2015

Yeşim Yaprak bu yanıtı beğendi:

Okullarda zorunlu Osmanlıca dersinin getirilecek olmasının maksadı neler olabilir?

Devlette türkuaz uygulaması yıllar önce milli takımımıza türkuaz forma giydirterek başladı. TL oldu günün birinde Avro sembolü gibi bir sembol. Oradan, buradan T.C. İbareleri kaldırıldı. Küçük aralıklı bir cami ağı kuruldu. Atatürk ve İsmet Paşa'ya iki ayyaş denildi. Bayrak satıcısı tutuklandı. Akapenin polisi halka Atatürk'ün piçleri diye sadırdı. Gericiliğin üniforması türban Çankaya'ya da çıktı, meclise de girdi. Kadınların kapanması için bir çok çalışma yürütülüyor. Sıkmabaş olup akapeye üye olanlara bizlerin ceplerinden maaş bile bağlandı. Çoğu lise imam hatip lisesine dönüştürüldü. Din dersleri ana okuluna kadar indirildi. Okul müfredatlarında din dersleri arttırıldı. Fen derslerinin zorunluluğu tartışılır oldu. Yolsuzluklar günah kategorisinden çıkartıldı yerine hamile kadınların sokakta gezmesi ayıp oldu. Oylar satın alınır oldu, milli irade milli koyunlara dönüştürüldü. Demokrasiden bizi en çok uzaklaştıran önce Evren'in koyduğu %7 ardından akapenin arttırdığı %10 seçim barajı uygulaması devam ediyor. Artık atamızın mirası Çankaya da tedavülden kalktı, ülkemiz kaçak saraydan paralel başbakan tarafından yönetiliyor. Hedef başkanlık yasası çıkartılarak tüm demokratik yapıyı çökertmek. Sonuçta cumhuriyetimizin tüm değerlerine akape tarafından defalarca tecavüz edildi. Cumhuriyetimizin önemli değerlerinden biri de dilimizdir ki son zamanlarda cumcumumuz ona da göz dikmiş durumda. Akape Türk düşmanlığını her fırsatta gözler önüne seriyor.

Gelelim Türklerin Osmanlı'daki yerine. Devletin yönetim kademelerinde hiç olmayan bir halk. Osmanlı devleti bir Arap, Pers imparatorluğuydu, Türkler imparatorluk için manyak olduklarından dolayı iyi askerler olarak görülüyorlardı. Ölüme gönderilen piyonlardı. Cumcumumuzun gelmek istediği nokta da bu.

Osmanlıca hepimizin bildiği üzere tamamen Arapça ve Farsça'dan devşirilmiş, sarayda kullanılan yapay bir dil. Yazı dilinde sesli harfler kullanılmadığından yazılan şeylerin doğru anlaşılması sadece şansa bağlı. Alfabesi Arapça.

Şimdi cumcum ister ki tüm halkımız Osmanlıca öğrensin, öğrenemeyen de öğrenemesin, günü geldiğinde resmi dilimizi de değiştirsin cehalet arttıkça artsın, kendisi de hem halife, hem şeyhülislam, hem de padişah olsun. İşte bu nedenle zorunlu Osmanlıca...

kaynak:neredeyaziyor.blogspot.com.tr/2015/01/ne. . .
Ocak 2015

Yeşim Yaprak bu yanıtı beğendi:

Üniversiteler bilim yuvası mıdır yoksa yüksek liseler midir?

İlkokuldayken Üniversitede ders verenleri bilimadamı sanırdım. Ortaokulda ünvanları olduklarını öğrendim. Lisede öğrendiklerimden sonra onları herkesten daha zeki, çok daha üretken, sürekli gelişen/geliştiren... Kişiler sanırdım.
Üniversiteye başladığımda %70'inin sadece tez yazarak bulunduğu konumu koruma veya değiştirme gayreti içinde olduklarını görünce de koskoca bir ülkenin kalbinden aldığı bu yaranın aslında ne kadar derin olduğunu anladım.
Aralık 2014

Yeşim YaprakGonca Köse kişisini takip etmeye başladı

Gonca Köse, Öğrenci, @GNCKSE

Aralık 2014

Yeşim Yaprak bir yanıt verdi.

Okullarda zorunlu Osmanlıca dersinin getirilecek olmasının maksadı neler olabilir?

AKP'nin tekrar saltanatı getirme isteğine yavaş yavaş toplum hazırlanıyor. Osmanlıca zaten saray diliydi yani amaç kültür değil.
Daha Fazla