Bilmek istediğin her şeye ulaş

İnsan Kaynakları Yöneticisi Zerox inploid.com'da 23 soru sordu, 15 soru yanıtladı ve 11 takipçisi var.

Temmuz 2013

Zerox bu yanıtı beğendi:

İnsanın alışkanlıklarından vazgeçebilmesi mümkün müdür? Eğer mümkünse nasıl vazgeçebilir?

Alışkanlıklarımız hayatımızı tamamıyla etkileyen yön veren duygu biçimidir aslında, mesela benim çocukluğumdan beri alışkanlık haline getirdiğim her sabah evden çıkarken okuduğum dualarım var sanki onları okumazsam işlerim kötü gidecekmiş ya da okumayı unuttuğum zaman aman tanrım tabi tabi ben dua okumadığım için bu aksi durumu yaşadım diyorum kendi kendime ,yada cok örnekler var aslında aptalca ama kara kedi gördüğüm zaman saçmada olsa saçımı çekmem ya da ailemden zamanla sürekli görüp alışkanlık haline getirdiğim davranış biçimlerim örnekler çok var saymakla bitmez bu alışkanlıklar. Yaşadığınız hayat kendiniz ve yaşam şekliniz için doğru yönde ise güzel olanları alışkanlık haline istemeden iç güdüsel olarak yerine getiriyorsunuz ,yok kötü saydığımız yine yaşam şekli ve aile yapısıda büyük rol oynuyor tabi evdeki örnek aldığınız ebeveynleri taklit etmekte bir alışkanlıktır bana göre çocukluğumuzda beynimiz plak gibi oluyor hatırlıyorumda yine çocukluğumda bir çok iyi ya da kötü örnek alıp yaptığım şeyleri yetişkin hayatımda da farkına varmadan alışkanlık haline getirmişim. Kişilerin alışkanlıklarını bırakılması zor olduğu için, iyi alışkanlıklara sahip olan aileler, çoğu kez iyi bireyler de yetiştiriyor. Sağlıksız bir ailede başarılı olmuş nice insanlarda olabilir ,yada sağlıklı ailelerde bu kötü alışkanlıklarına sahip olan [[uyuşturucu bağımlılığı,alkol,toplum,huzursuz aile vs vs vs aklıma gelmeyecek kadar fazla örnekler]] pozitif sonuçlar dağıttığını da göstermez. Bana göre bu durumu [yani kötü alışkanlıklardan kurtulabilmeyi) tamamen sizin ya da bizlerin öz iradesiyle ,yaşam şekliyle, kendine olan güveniyle ,size zararı dokunabilecek her ne varsa kararlı olarak son vermeyi deneyerek başarabilirsiniz ya da başarabiliriz...
Aralık 2012

Zerox yeni bir  soru  sordu.

Aralık 2012

Zerox yeni bir  soru  sordu.

Aralık 2012

Zerox yeni bir  soru  sordu.

Aralık 2012

Zerox bu yanıtı beğendi:

Vazelinin içeriği nedir? Hangi durumlarda kullanılır?

Ekseriya on bes ile yirmi karbonlu hidrokarbonlardan meydana gelmis bir petrol türevi. Özellik bakimindan birbirine benzeyen yari kati haldeki birçok karisima genel olarak vazelin denmektedir. Vazelin, soluk sari, yari seffaf, hafifçe floresan, yari kati, suda çözünmeyen alkolde çok az; eterde, kloroformda, benzende, karbon sülfürde, terebentin yaginda çözünen bir maddedir. Erime noktasi 38°C ile 54°C arasinda degisir. 1876’dan beri bilinen vazelin en çok tipta ve eczacilikta kullanilir. Pansumanda koruyucu olarak, merhem ve kozmetik ürünlerinde ise sivag olarak faydalanilir. Vazelin deri tarafindan emilmez, fakat deriyi de tahris etmez. Eskiden merhemlerin imalinde domuz yagi kullanilirdi. Simdiyse vazelin gibi çok mükemmel bir madde kullanilmaktadir. Çünkü vazelinde bozulma ve kokusma gibi bir durum ortaya çikmaz. Vazelin ayrica çesitli parlaticilarda, yaglayici preslerde ve pas önleyicilerde de kullanilir.Kaynak: vazelin.nedir.com/#ixzz27sjyyvq9

Aralık 2012

Zerox bu yanıtı beğendi:

Erkekler sizce ne ister?

Buyrun bakalım, yapılan istatistiklere göre beylerin ağzından erkekler ne ister?
 • Hasta olduğumuzda kadınlardan daha çok acı çekiyor ve daha fazla ilgiye muhtaç oluyoruz. Bu tıbbi olarak da kanıtlanmış bir olgu. Bu nedenle hastalandığımızda bize şefkat gösterin lütfen!
 • Birkaç işi aynı anda yapacak kadar pratik olamayabiliriz. Bu nedenle en sevdiğimiz futbol programını izlerken bizimle konuşmanız dahi rahatsız edici olabilir. Ve sırası gelmişken! Tuttuğumuz takım yenildiğinde birkaç gün surat asabilir ve kendimize gelemeyebiliriz. Bu konuda asla yorum yapmayın!
 • Sabah seksi çok hoşumuza gidiyor. Güne daha zinde başlamış oluyoruz.
 • Ereksiyon olamayan bir erkeğe söylenmemesi gereken sözler var! 'Endişelenme, hiç önemli değil. Herkesin başına gelebilir', 'Büyük ihtimalle stresli ve yorgunsun' ya da 'Sana sanmak bile bana yeter' gibi... Bu bizler için fiziksel olduğu kadar bir kişilik sorunudur.
 • Bizi en çok heyecanlandıran sizi heyecanlandırmaktır!
 • Annemizi arayıp sormamız, ona sizin de saygı duymanızı beklememiz, fikirlerini almamız, sizi ikinci planda tuttuğumuzu düşündürtmesin. Her erkek annesine saygı duyar ama eşiyle var olduğunu bilir! Bizler; bizi seven kadının annemizi de seveceğine inanmak isteriz o kadar.
 • Alışveriş söz konusu olduğu zaman, sabrımız maksimum 40 dakika sürer. Fazlası işkenceye dönüşür.
 • Çoğu erkek oral seks yapmaktan hoşlanır. Kokunun hiç ama hiç önemi yok. Rahat olun!
 • Daha zayıf olmanız konusunda takıntılı olan bizler değil, aslında sizlersiniz! Zayıf kadınlardan hoşlanan erkekler olsa da büyük çoğunluğu balıketi ve canlı kadınlardan hoşlanır.
 • "Erkeklerin görsel bir zekası vardır" inancı büyük bir ön yargı. Görselliğe önem iliğimiz doğru, ancak bu ayaklarımızı tamamıyla yerden kesiyor da değil! Belki inanmayacaksınız ama mankenler birçok eğe çekici gelmez. Sadece birer renktirler o kadar...
 • 'Erkekler sorun getiren kadınlardan hoşlanmazlar' genellemesini şöyle değiştirmekte fayda var; 'Erkekler sorun 'atan kadınlardan hoşlanmazlar!' Aradaki farka ya da o ince çizgiye lütfen dikkat edin. Tam tersi bizler, sorunlarınıza çözüm üretmekten keyif alırız. Çünkü bu kendimizi işe yarıyor hissetmemize neden olur. Tabii ki ortada gerçekten mantıklı ve geçerli bir sorun varsa!
 • 'Ne düşünüyorsun?', 'Ne oldu?' ya da ‘Neden aramadın?' gibi sorular mümkünse sadece acil durumlarda sorulsun! İşin gerçeği; bu tarz sorgulamalar bizim için bir kabustur.
 • Erkeğin kalbine giden yol mideden geçtiği kadar bizi güldürebilmekten de geçer. Birçoğumuz çocuk ruhlu olduğumuzu kabul ederiz... Siz de bunu artık kabul etseniz çok iyi olur!
 • Mum ışığı eşliğinde yenilen romantik akşam yemekleri sizin için! Bu tarz sürprizlerinizden hoşlanmıyor değiliz ve eşlik ediyoruz, ancak bizler birlikte yemek hazırlamaktan ya da ocak başı gibi daha rahat edebildiğimiz, kanıksadığımız lezzetleri tadabileceğimiz mekanlardan daha büyük keyif alıyoruz. Buna fasıl gecelerini ya da özel temalı eğlenceli geceleri de ekleyebiliriz:))
Aralık 2012

Zerox bu yanıtı beğendi:

Çocukken oynadığınız, en sevdiğiniz oyuncaklarınız hangileriydi?

:( oyuncağımın olduğunu hatırlamıyorum. ama çamurdan ev eşyası yapmaya bayılırdım, ip atlamayı çok severdim, bir de 5 taş oynamasını çok severdim.
Aslında çamur,ip ve taş diyebilirim :)
Aralık 2012

Zerox bu yanıtı beğendi:

Edirne'de tava ciğeri en iyi yapan usta kimdir ?

Edirne'de Selimiye Camii'nin yakınlarındaki Niyazi Usta tava ciğerini fazlasıyla güzel yapmaktadır. Sadece bir kez gittiğim için tam olarak adresi yazamayacağım.
Aralık 2012

Zerox bu yanıtı beğendi:

Pintereste nasıl kayıt olunur?

Kayıt için şu adımları izleyebilirsiniz:

 1. pinterest.com/ sitesine girip Join Pinterest'e tıklayın ya da pinterest.com/join/signup/ linkine tıklayın.
 2. Yeni sayfada Facebook veya Twitter hesabınız ile Pinterest'e bağlanabilir ya da e-mailinizle kayıt seçeneği ile işlemi başlatın:
  Pinterest
 3. Form içerisindeki ilgili alanları doldurup en alttaki "Create Account" butonuna tıklayarak işlemi sonlandırın:

Pinterest

Kayıt işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Aralık 2012

Zerox bu yanıtı beğendi:

Canın yandığında ilk kime koşarsın?

Her canım yandığında bunu tek başıma atlatırım, sonraki canımın yanışında daha güçlü olabilmek için.
Aralık 2012

Zerox yeni bir  soru  sordu.

Aralık 2012

Zerox yeni bir  soru  sordu.

Aralık 2012

Zerox bu yanıtı beğendi:

Maya takvimi neden 2012'de sona eriyor?

Baktun Maya takviminde zamansal bir döngüdür. Bir Baktun 7200 günlük 20 Katun'dan oluşur. Toplamda 144 000 gündür (394,26 tropik yıl)


13. Baktun 21 Aralık 2012 (13.0.0.0.0, 20 Aralık 2012: 12.19.19.19.19) günü biter, böylece 14. Baktun başlar (22 Aralık 2012: 13.0.0.0.1, 23 Aralık 2012: 13.0.0.02 vb.). Bu tarihin önemi Mayaların yaradılış günüyle aynı tarih olmasıdır (M.Ö. 11 Ağustos 3114, ilk Baktun'a istisnai bir şekilde 0. yerine 13. Baktun denmiştir) ve bu tarih böylece 2012'de ilk defa tekrar eder. (20 tabanlı sisteme göre başlangıçta olan 13. Baktun'dan günümüzdeki 13. Baktun'a tam 20 Baktun geçmiş oluyor - çevirenin notu)


20 Baktun bir Piktun eder ve 19. Baktun'un sonlanmasıyla takvim 20. Baktun'a geçmez 20 tabanlı sayı sistemi kullanıldığından 0 yılına döner.


Bir Baktun'un sonu genellikle anıt taşların (dikili taş olsa gerek - çevirenin notu) dikilmesi ve ayinlerle kutlanılmasına rağmen 10. Baktun'un sonuna ait fark edilir derecede az anıt taşa rastlanmıştır (10.0.0.0.0, M.S. 830). Ancak az önemli bir şehir olan Oxpemul ve gelişmekte olan Uaxactun şehirlerinde anıt taşlar bulunmuştur.


Kaynak: de.wikipedia.org/wiki/baktun

Çeviri: chamacon


Kısaca bizde nasıl yıl, yüzyıl, bin yıl bitip yenisi başlıyorsa onların da Piktun'ları bitip yeniden başlıyor. Bin yıl bittiğinde de insanlar panik olmuştu, hesapta bütün bilgisayarlar duracak, bütün teknoloji çökecekti. Benim bilgisayarım dahil hiç bir bilgisayara bir şey olmadı, 2000 yılı yılbaşını şenliklerle kutladık. Bu sefer de 13. Baktun'un sonunu, 14. Baktun'un ya da 2. Piktun'un başını kutlayabilir arzu edenler. Diğerlerine mutlu 2013'ler. :)

Aralık 2012

Zerox bir yanıt verdi.

Edirne'de tava ciğeri en iyi yapan usta kimdir ?

EVET KESİNLİKLE BENDE AYDIN USTA DERİM JUNE GERÇEKTEN ÇOK BAŞARILI LEZZET..

Aralık 2012

Zerox bu yanıtı beğendi:

Edirne'de tava ciğeri en iyi yapan usta kimdir ?

Aydın Usta'da çok kuyruk varsa hemen karşısında kervansaray'ın ara yolundaki Nusret usta'yı da tavsiye ederim..
Kasım 2012

Zerox bir yanıta alt yorum yaptı

3 kere 5 kere 6 kere beğendim:) son zamanlardaki en fawori şarkım :)

Kasım 2012

Zerox  bu yazıyı beğendi:

Daha Fazla