Bilmek istediğin her şeye ulaş

Acemi programcı

Aralık 07 - 11:44

Orhan Tutum bir yanıt verdi.

Ayağınızın üstünden araba geçti mi? Çok acı verici mi? Olay nasıl gelişti?

Çocukluğumda traktör atında kalmak üzereyken annem geriye doğru çekmiş. Tam o ara ayakuclarımın üstünden traktör geçmiş. Kısa süre emekleyip sonra yine ayağa kalkmışım sonra yaramazlıklara devam. :)

Yalnız olayı ben hatırlamıyorum, acımış mıdır acaba? xD
Aralık 03 - 08:35

Orhan Tutum  bu yazıyı beğendi:

AKILLI CEP TELEFONUYLA PARA KAZANMA DENEYİMLERİM

AKILLI CEP TELEFONUYLA PARA KAZANMA DENEYİMLERİM

akıllı cep telefonuyla yaklaşık 3 yıldır para kazanan biri olarak sizlere yaşadığım deneyimleri aktarmak istiyorum. Öncelikle şunu söylemeliyim ki Akıllıcep telefonu ile para kazanmak mümkün. Bu işi ister başlı başına full-time yani sürekl gün boyu isterseniz part-time yani ek iş olarak yapabilirsiniz. Telefonunuza yükleyeceğiniz birkaç uygulama sayesinde para ve çeşitli hediyeler kazanmak mümkün.
Günümüzde karlılık ve ciroları arttırmanın büyük önem taşıması ve rekabetin her sektörde giderek artması firmaları giderek daha çok müşteri odaklı olmaya itmektedir. Başarılı bir müşteri deneyimi yönetimine sahip olan firmalar, müşterilerine sundukları hizmetin kalitesini ve müşteri memnuniyetini daima yüksek seviyelerde tutarak müşterilerini korumayı başarmaktadırlar.
1-Roamler Hollanda merkezli firma türkiye ofisleri var güvenilir ve büyük firmalarla çalışıyorlar (Henkel, unilever, turkcell, vodafone) Para kazanmanın eğlenceli yolu Roamler artık Türkiye'de İPhone iOS veya Android işletim sistemi kullanan bir cihazın varsa, Roamler uygulamasını hemen cihazına yükleyebilirsin. Bir Roamler olarak, ekibe katılman için bir davetiye almalısın. Davetiye için benimle iletişime geçebilirsiniz. Her ay 40-50 tl civarında para kazanıyorum.
2- Bounty % 100 türk firma Akıllı telefonunla para kazanmak ister misin?
Peki ya kazanırken aynı zamanda eğlenmek? Bounty, çevrendeki görevleri yapıp, hemen para kazanmaya başlayabileceğin bir mobil uygulama. Bu görevler, çok vaktini almayacak; gizli müşteri, ürün deneme, menü fotoğrafı çekme gibi basit ve yapması oldukça eğlenceli görevler. Görevleri yaptıktan sonra ise, kazandığın paraları direkt olarak banka hesabına alabilir ve dilediğin gibi harcayabilirsin Öncelikle Bounty'i indirmen gerekiyor. Bounty'yi hemen Play Store ya da AppStore'dan indirebilirsin sincap Her ay 30-40 tl civarında para kazanıyorum.
3-Webeyou Aynı anda birden fazla yerde olabilseniz nasıl olurdu? Webeyou, insanlara göz ve kulak kiralayan bir mobil uygulamadır. Son yıllarda kitle kaynak kullanımının yükselişiyle dünyada ortaya çıkan benzerlerinden çok daha fazla gelişmiş özelliklere sahiptir. Her ay 10-15 tl civarında para kazanıyorum.
4- Call for Mission Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren kurumsal şirketlerin en hızlı sürede bilgiye ulaşmalarını sağlamak, maliyetlerini düşürmek ve verimliliklerini arttırmak için kurulan bu platforma dahil olmak için Call for Mission mobil uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyebilir ve saha ekibine katılarak, asgari iş yüküyle ek gelir elde etme şansına kavuşabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra hesap ve profil bilgileri bölümünü doldur Uygulamayı indirdikten sonra hesap ve profil bilgileri bölümüne yönlendirilirsiniz. Bu bilgilerin eksiksiz ve doğru doldurulduğundan emin olun. Sistemde olan birçok işi, ancak profil bilgileriniz işe uygunsa görebilirsiniz. Her ay 10-15 tl civarında para kazanıyorum.
5- Piramit Danışmanlık, Gizli Müşteri Hizmeti'nin Türkiye’deki ilk sağlayıcılarından biridir. Çeşitli kanallarla oluşturduğu Gizli Müşteri Veritabanı bugün 80.000'i aşan Piramit Danışmanlık, Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen markalarına sunduğu hizmetlerle Hazır Giyim,Akaryakıt, Bilişim/Teknoloji, Süpermarket, Fast Food/Cafe/Restoran, Sağlık Hizmetleri, Otel/Konaklama, Banka/Finans, Kargo/Taşımacılık ve daha pek çok sektörde örnek gösterilen Piramit Danışmanlık, müşterilerine uluslar arası birikimini barındıran profesyonel bir hizmet sunmaktadır
Her ay 50-60 tl civarında para kazanıyorum.
6-Napolyon.com ilgi alanlarına ve tercihlerine uygun anketleri, iznin doğrultusunda e-posta ve web sitesi yoluyla sana ulaştırır. Anketlere katılarak ilgini çeken konularda fikirlerini paylaşma ve gerçek hayatta kullandığın ürün/hizmetlerin şekillenmesine katkıda bulunma ayrıcalığını yakalarsın. Ayrıca bu anketlere katılımın sonucunda NAP Puanlar kazanırsın. Napolyon.com'da kazandığın NAP Puanlar karşılığında pek çok seçkin markanın yalnız sana özel fırsatlarından yararlanabilir, anlaşmalı olduğumuz çeşitli web sitelerinde NAP Puanlarını indirimlere dönüştürebilirsin. Üye olmak davetiye kodu almak için benimle iletişime geçebilirsiniz. Her ay 20-30 civarında para kazanıyorum
Kasım 21 - 17:14

Orhan Tutum bu yanıtı beğendi:

Teknoloji ile sosyalleşir miyiz yoksa yalnızlaşır mıyız?

Kişinin ne yapmak istediğiyle alakalı olarak cevap değişkenlik gösterecektir.Reel hayattan ele alacak olursak bir araç düşelim ve iki kişi birisi araçla boş boş gezip egsoz sesinden zevk alıp drift falan atmakla uğraşıyor diğer kişi ise bu araçla hastahaneye acil durumda olan hastaları taşıyor özüne bakarsak ikiside hız yapıyor özet olarak kişinin ne yapmak istediğiyle alakalı olarak değişkenlik gösterecektir.
Kasım 2017

Orhan Tutum  bu yazıyı beğendi:

Kasım 2017

Orhan Tutum bu yanıtı beğendi:

Youtube'dan kanal açarak nasıl para kazanırım?

Youtube'da para kazanmaya başlamadan önce yapılması gereken şeyler vardır.Youtube yapısı gerçekten iyi anlaşıldığında birçok güzel şeye yardımcı olacak sitelerdir. Sorduğun konuyla ilgili birçok sorunun cevabını aşağıdaki adreslerde bulabilirsin. Başarılar - HayataDairHD

*Youtube kanalı için isim önerileri, doğru Youtube kanal ismini bulmak
hayatadair.org/teknoloji-internet-bilim...
*Youtube abone arttırma yolları için yapılan 5 yanlış
hayatadair.org/teknoloji-internet-bilim...
*İyi bir Youtube kanalı için, İyi bir Youtuber nasıl olunur?
hayatadair.org/genel/youtube-kanali-you. . .
Kasım 2017

Orhan Tutum  bu yazıyı beğendi:

Instagram Otomatik Paylaşım

Instagram sayfa yöneticilerinin sık sık karşılaştığı problemlerden birisi paylaşımlar şahsi bir telefon ve veya tablet üzerinden yapılmasıdır. Instagram otomatik paylaşım sistemi olan instanome'dan bu tip sorunları çözmekle beraber gönderilerinizi istediğiniz tarih ve saatte de paylaşmaya imkan sağlar. Bilgisayarınızın başında istediğiniz gönderiyi zamanlayıp siz dışarıdayken de paylaşır. Böylece instagram sayfanız güncelleğini korur.

Instagram otomatik paylaşım sistemi 14 günlük bir ücretsiz sürüm ile kullanıcılara sunulur. 3 paket seçeneği ile hesabınızı kullanma devam edersiniz. Ayrıca tek bir instagram hesabı ile sınırılı değildir. Birden fazla sayfanızı tek hesap altında yönetebilirsiniz. Aynı gönderiyi tüm sayfalarınızda paylaşabilirsiniz.

Gönderi Formatları (Instagram Service Standartları Ölçüsünde)
  1. Fotoğraf (JPG, JPEG, PNG) 1080 x 1080px
  2. Video (MP4) Maksimum 3 saniye
  3. Hikaye (JPG, JPEG, PNG, MP4) 1080 x 1920px

Kullanım oldukça basittir. Güncel hashtagler ile gönderinizi zenginleştirebilirsiniz, daha fazla kullanıcıya ulaşabilirsiniz.
Bugün ücretsiz kullanın
Instagram Otomatik Paylaşım :instanome.com
Kasım 2017

Orhan Tutum bu yanıtı beğendi:

Araba yarışı oyunlarında dikkat ettiğiniz ilk nokta ne oluyor?

Yolun sonuna doğru baktıkça açılan alanların görüntü kalitesi ve araç ağırlığının yol üzerinde ki dengesi
Kasım 2017

Orhan Tutum bir yanıta alt yorum yaptı

Anladığım kadarıyla uzaktayken görünmeyen nesnelerin çok yakına gelince birden türemesini veya dibine gelinceye kadar netleşmemesini sizde rahatsız edici buluyorsunuz.
Onun sebebi kasma oranını düşürmek fakat çevre objeleri kalabalık tutmaktansa az ve öz tutup bilinçaltını rahatsız eden o değişikliklerden arınabiliriz gibi. Öneri için teşekkürler.
Yolun sonuna doğru baktıkça açılan alanların görüntü kalitesi ve araç ağırlığının yol üzerinde ki dengesi
Kasım 2017

Orhan Tutum bu yanıtı beğendi:

Program indirebileceğim en iyi siteler hangileridir?

Birbirinden farklı tabiki program siteleri ve mobil uygulama siteleri bulunmaktadır. Bunların en öne çıkanları gezginler ve tamindir olarak bilinmektedir. Başka siteleride keşfetmek faydalıdır. Benim program alanında takıldığım tercih ettiğim bir sitede indirson.com
Kasım 2017

Orhan Tutum bir yanıta alt yorum yaptı

Aynen hocam, simulatörler harika oluyor. Bende severim. Yalnız şuan için ancak araba simulasyon oyunu hazırlayabilecek durumdayız. Onun için ise (ayarlardan seçebildiğimiz) mobil ekranda parmakla döndürülen direksiyon ve manuel vites üzerine şu değerleri ekleyebileceğimizi düşünüyorum.
Yine parmakla kayarak artan gaz hassasiyeti ve aracın saatteki km hızı, oyun harita metre birimindeki hesaba denk gelmesi. Yani aracı bir haritada saatte 100 km hıza sabitleyip bir saat sürersek saat sonunda gidilen oyun km mesafesi 100 olacak şekilde simule edilebilir.
Dönen direksiyon, manuel vites ve kaydırmalı gaz hassasiyeti üçü bir anda yarış esnasında çok zorlayabileceği için onlarda kendi aralarında ayarlar menüsünde ayarlanabilir olabilir.
Gerçekçi olması. Simulatörleri severim, oyunları sevmem
Kasım 2017

Orhan Tutum bu yanıtı beğendi:

Araba yarışı oyunlarında dikkat ettiğiniz ilk nokta ne oluyor?

Gerçekçi olması. Simulatörleri severim, oyunları sevmem
Kasım 2017

Orhan Tutum bir yanıta alt yorum yaptı

Tamamdır, atmosfere karga sesleri, araba modeline tavla desenli kaplama planlamalarına başladım. Öneriniz için teşekkürler. ;)
Kargadan başka kuş, tavladan başka oyun tanımam.
Kasım 2017

Orhan Tutum bu yanıtı beğendi:

Araba yarışı oyunlarında dikkat ettiğiniz ilk nokta ne oluyor?

Kargadan başka kuş, tavladan başka oyun tanımam.
Kasım 2017

Orhan Tutum bu yanıtı beğendi:

Bir yazılım projesinde; karşılaşılan hata üzerine gitmek mi yoksa kodu baştan yazmak mı daha faydalıdır?

Bence kodları okumak yazmaktan daha kolay o yüzden bu bir kaçış yolu xd üstelik yeniden yazıldığında hatanın tekrarlanmama garantiside yok yazılmış kodları revize etmek daha mantıklı geliyor genel itibariyle ek olarakta "OOP" ta işler biraz değişebilir.
Ekim 2017

Orhan Tutum bir yanıta alt yorum yaptı

Hocam biraz daha ufak bir olguya değinebilirseniz harika olur. Basit fakat ufacık da olsa herkesin, içinde bir şey bulabileceği bir araba yarışı veya simulator oyunu hazırlamayı düşünüyorum. Ofis ortamında ufak bir ekip kurduk, böyle bir fikir geldi aklıma. Ekibi zorlamadan ufak dokunuşlarla daha fazla kitleye hitab edebilmek :)
Aracın hareket dinamiğinin kalitesi
Görsel ayrıntılar
Ekim 2017

Orhan Tutum bu yanıtı beğendi:

Araba yarışı oyunlarında dikkat ettiğiniz ilk nokta ne oluyor?

Aracın hareket dinamiğinin kalitesi
Görsel ayrıntılar
Ekim 2017

Orhan Tutum bu yanıtı beğendi:

Araba yarışı oyunlarında dikkat ettiğiniz ilk nokta ne oluyor?

Motor sesi ve aracın ağırlık hissi.
Ekim 2017

Orhan Tutum yeni bir  soru  sordu.

Ekim 2017

Orhan Tutum bu yanıtı beğendi:

Tavsiye edebileceğiniz ileri düzey ASP.NET kitapları nelerdir?

Öğrenciyken bir sürü kitap, e-kitap edinmiştim. Yabancı dillerde kaynaklardı çoğu. İş/Proje hayatına geçtiğimde beklediğim gibi olmadı. Bu kitapların pek bir yararını görmedim.

İleri düzey kitap aradığın için temel seviye bildiğini varsayıyorum. Kendi izlediğim yol, bir çok tanıdığım başarılı mühendisin izlediği yol ve sana tavsiye ettiğim yol şu; bir proje belirle kendine. Ne olduğu fark etmez, istersen hesap makinesi yap. Ama yeter ki yap.

Projeye başladıktan sonra kitaplardaki gibi olmadığını göreceksin. Kendin yazman gereken bir algoritma ise ihtiyacın olanı hiç bir kitapta bulamazsın. Kitap sana fonksiyonellik üzerine konular anlatır. Örnekler verir. Neyi öğrenmeye ihtiyacın olduğunu projeye başladığında göreceksin. Öğrenmek gereken şeyi de nokta atışı yaparak öğreneceksin. X konusu ile ilgili kitaplar, tutoriallar, stackoverflow nimeti yardımcı olacak.

Kitap edinmek ve okumak kötü demiyorum, yanlış anlaşılmasın. Ama 'learning by doing' yönteminin bizim mesleğimizde en eğitici yöntem olduğuna inanıyorum.
Eylül 2017

Orhan Tutum bu yanıtı beğendi:

Üç gündür kafamı karıştıran bir konu ile boğuşuyorum: multithreading. Öncelikle thread nedir tam olarak? Bir thread ne zaman oluşturulur. Bir program çalıştırıldığında sahip olduğu tüm thread'ler da o zaman mı yaratılır yoksa thread'e ait olan bir kod çağrıldığı zaman mı?

Threadleri bir ana programa bağlı çalışan alt programlar olarak düşünebilirsin. Ana program o alt programları istediği gibi kontrol edebilir, yenilerini başlatabilir, olanları öldürebilir, onlara belirli sinyaller (komutlar) gönderebilir.

Threadler çok sonra da yaratılabilir, baştan da yaratılabilir. Bu ana programın _keyfine_ kalmıştır.

Mesela web sunucusu Apache, gelen isteklere cevap verecek threadlerle çalışır. Bu alt threadlerin durumlarını takip eder ve gelen istekleri müsait olanlara dağıtır. Apache ayarlarından threadleri baştan mı yaratsın, kaç tane yaratsın, lazım olunca mı yaratsın gibi her türlü ayarı yapabilirsin.
Daha Fazla